PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                6 marca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z rozważaniem.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 18:30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
  4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  5. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Jak każdego roku możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia” Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  6. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie rekolekcję rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu 27 marca i potrwają do środy włącznie. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła po remoncie witraży. Ciąg dalszy sprzątania świątyni w najbliższą sobotę o godz. 10:00.
  8. Msze św. od środy do soboty o 19:00. Biro parafialne w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Niedzielne Msze w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.