PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                   6 marca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z rozważaniem.

 

  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 19:30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

 

  1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Jak każdego roku możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia” Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie rekolekcję 1,2 i 3 kwiernia (piątek, sobota i niedziela zakończenie. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

 

Zbiórka rzeczy dla Ukrainy

Niedziela, 6 marca 19:00-20:00

Wipstraat 2a – Leuven

Polska Biblioteka w Belgii – Biblioteka-PL

Sztab Pomocy Belgia

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.