ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            27 lutego 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsze ogłoszenia pragnę rozpocząć od tego, iż wszyscy jesteśmy dotknięci brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę. To, co dzieje się dziś naszych wschodnich sąsiadów powinno być dla nas, chrześcijan, wyzwaniem i mobilizacją do jeszcze większego zaangażowania się w modlitwę o przywrócenie pokoju w ogarniętej wojną Ukrainie. Od czwartku, kiedy wybuchła wojna w naszym kościele odmawiany jest różaniec przed Najświętszym Sakramentem i śpiewamy suplikacje. Dlatego zapraszam od środy do soboty na Rżaniec i intencji zakończenia wojny na Ukrainie. Natomiast w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew suplikacji. Módlmy się też za rządzących na całym świecie, by podjęli zdecydowane wysiłki na rzecz zażegnania konfliktu.
 2. Pamiętajmy także w naszych modlitwach, że we wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
 3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msza Święta o godz. 19:00. Papież Franicszek prosi o przyłączenia się do modlitwy i postu za Ukrainę i pokój na jej terytorium w środę popielcową, 2 marca. Ofiarujmy nasze tegoroczny post prosząc o pokój.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu
 6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy czwartek dzieci o 18:30 i wszystkich w każdy piątek o godz.18:30. Gorzkich żale śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 10:30.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania oraz o pokój na Ukrainie o godz. 18:30

– w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18:00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:45

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18:30

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja na zakończenie Mszy Świętej.
 2. Zakończyliśmy remont witraży. Do końca miesiąca firma ma rozebrać rusztowanie w kościele i na zewnątrz. Za 2 tygodnie w sobotę12 marca generalne sprzątanie kościoła po uprzątnięciu rusztowania.
 3. Msze św. od środy do soboty o 19:00 i 19:30. Biro parafialne w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Niedzielne Msze w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej.
 4. Organizujemy pielgrzymkę do Lourdes w dniach 8-12 czerwca. Wszelkie informacje i zapisy u prezeski Bractwa, Maryli Kamasińskiej tel 0476/69 47 67
 1. Ks. Marek Adamczyk, który prowadzi u nas poradnię psychologiczną organizuje wycieczkę do Pragi w dniach od 11-14 maja. Szczegóły na ulotce do odbioru w biurze parafialnym.
 2. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.