JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA          21 listopada 2021

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wczoraj w naszym kościele odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach“Festiwalu Adoracji” w Belgii. Dziękuję prowadzącym czuwanie modlitewne: młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, Bractwu Żywego różańca i małżeństwo z Domowego Kościoła.
  2. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za animację liturgii Mszy św. o godz. 11:00
  3. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny.
  4. W minionym tygodniu obchodziliśmy święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki naszego kościoła. Dlatego dziś świętujemy odpust parafialny i z tej okazji gościmy ks. Roberta Czerneckiego, sekretarza Palskiej Misji Katolickiej z Francji. Dziękujemy za wygłoszenie Słowo Boże. Z okazji odpustu inaugurujemy wystawę o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim, którego beatyfikacja odbyła się we wrześniu. Po Mszy o godz. 11:00 odbędzie wykład pana Wiesława Gajewskiego na temat wspólnoty małżeńskiej. Zapraszamy szczególnie małżeństwa.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  6. W czwartek poradnia psychologiczna, którą prowadzi Ks. Marek Adamczuk, psycholog i psychoterapeuta.
  7. Za tydzień I niedziela adwentu. Rozpoczniemy nowy rok w liturgii Kościoła. Od przyszłej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie z informacjami praktycznymi na temat jak ubezpieczyć się na wypadek choroby lub śmierci w Belgii oraz jak przygotować się do emerytury w Belgii. Zostaną również przekazane informacje o możliwości odliczenia od podatków za rok 2021. Spotkanie odbędzie się w kościele św. Elżbiety po Mszy św. o godz. 11:00
  9. W tym tygodniu patronuje nam w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia, patronka muzyki kościelnej. Pragnę podziękować pani Zofii i Agnieszce za prowadzenie śpiewu podczas liturgii w naszym kościele.
  10. Z okazji odpustu dziś w kawiarence dla wszystkich kawa za darmo.