TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                14 listopada 2021

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Spowiedź: od wtorku do soboty o 18:30

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękuję rodzicom i dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. za animacje liturgiczną dzisiejszej Mszy św. o godz. 11:00. W ten sposób raz w miesiącu będziemy przeżywać Mszę św. w ramach przygotowań do I Komunii.
  2. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  3. Przez cały tydzień po uroczystości Wszystkich Świętych odprawiały się Msze św. za zmarłych z wypominek. Wszystkie wypominki zostały już odczytane.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 ciąg dalszy kursu przedmałżeńskiego i warsztaty dla narzeczonych.
  5. W środę przypada liturgiczne święto Św. Elżbiety. Św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich; Odpust parafialny odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  6. W najbliższą sobotę 20 listopada po Mszy św. o godz. 19:00 odbędzie się adoracja NS w ramach trwającego w Belgii Festiwalu Adoracji. Adoracja potrwa do 21:00 zakończymy Apelem jasnogórskim. Adorację prowadzi młodzież, Domowy Kościół i Bractwo Żywego różańca.
  7. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Mszę św. o godz. 11:00 animuje młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  8. Za tydzień zaproszenie na odpust parafialny o godz. 11.00. Z tej okazji po Mszy odbędzie się wykład ks. Roberta Czerneckiego z Francji na temat bł. Stefana Kardynał Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbyła się we wrześniu. Zostanie również otwarta wystawa o Kardynale Wyszyńskim. Po Mszy odbędzie się także wykład pana Wiesława Gajewskiego na temat wspólnoty małżeńskiej. Zapraszamy szczególnie małżeństwa
  9. W dniach  20 – 21 listopada odbędzie się Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnychonline:zostaną podjęte kwestie dotyczące relacji w małżeństwie i rodzinie oraz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży. Będzie też czas na świadectwa małżeństw i rodzin, dyskusje, warsztaty, a także na wspólną modlitwę i wieczór artystyczny w wykonaniu rodzin z Polski i Polonii. Szczegółowe informacje i link do zapisów znajduje się na naszej stornie internetowej.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ostatnie pożegnanie ś.p. Doroty Toczyńskiej lat. 52. Pogrzeb odbędzie się jutro w Siemiatyczach. Wieczny odpoczynek