TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  7 listopada 2021

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

Intencja: Za śp. Eugenię i Tadeusza Kojro

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  2. Przez cały tydzień po uroczystości Wszystkich Świętych odprawiały się Msze św. za zmarłych z wypominek. Wszystkie wypominki zostały już odczytane.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości 11 listopada na cmentarzu w Heverlee i w naszym kościele. Gościliśmy przedstawicieli korpusu dyplomatycznego w Ambasady i NATO.
  4. za tydzień 21 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się adoracja NS w ramach trwającego w Belgii Festiwalu Adoracji. Adoracja potrwa do godz. 16:00.
  5. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Mszę św. animują rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
  6. Za tydzień zaproszenie na odpust parafialny o godz. 11.00. Z tej okazji po Mszy odbędzie się wykład ks. Roberta Czerneckiego z Francji na temat bł. Stefana Kardynał Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbyła się we wrześniu. Zostanie również otwarta wystawa o Kardynale Wyszyńskim. Po Mszy odbędzie się także wykład pana Wiesława Gajewskiego na temat wspólnoty małżeńskiej. Zapraszamy szczególnie małżeństwa.
  7. W dniach  20 – 21 listopada odbędzie się Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnychonline:zostaną podjęte kwestie dotyczące relacji w małżeństwie i rodzinie oraz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży. Będzie też czas na świadectwa małżeństw i rodzin, dyskusje, warsztaty, a także na wspólną modlitwę i wieczór artystyczny w wykonaniu rodzin z Polski i Polonii. Szczegółowe informacje i link do zapisów znajduje się na naszej stornie internetowej.