ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA   31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę w polonijnych parafiach w całej Europie dzień modlitw w intencji małżeństw i rodzin polonijnych.

 

  1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy jak w każdą niedzielę. Msza o 13:00
  2. Przez cały listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

  1. Wypominki za zmarłych będą odczytywane przez cały listopad w każdy piątek o 19:30. Kartki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczykiem – psychologiem i psychoterapeutą 25 listopada Zapisy pod numerem telefonu, który znajduje się na stornie internetowej (+32 471 31 20 38)

 

  1. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne na ciekawą i ważną inicjatywę, która powstała w ramach Katolickiego Centrum Rodziny w Brukseli: „Randka małżeńska” 13 listopada 2021

19:00 – Msza św. ze specjalnym kazaniem do małżonków

19:45 – animowana randka z kolacją przy świecach

Będzie to czas dla małżonków w miłej atmosferze w kawiarence parafialnej, aby  odkrywać siebie na nowo. Spędzić czas na rozmowie o wzajemnych relacjach i ciągle odkrywać na nowo piękno wspólnej małżeńskiej drogi oraz  umacniać relację małżeńską. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne, bez względu na staż. Koszt 45 euro od osoby

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.