TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          7 listopada 2021

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś pierwsza niedziela listopada. Na zakończenie Mszy św. adoracja NS z rozważaniem.
  2. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  3. Przez cały miniony tydzień odprawiały się Msze św. za zmarłych z wypominek. Wypominki będą odczytywane w tym tygodniu od wtorku do piątku o 18:30. Można jeszcze składać wypominki. Kartki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 19:00. Natomiast w kościele Notre Dame de la Chapelle Msza św. w intencji Ojczyzny z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego o godz. 17:00.
  5. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczykiem – psychologiem i psychoterapeutą 25 listopada Zapisy pod numerem telefonu, który znajduje się na stornie internetowej (+32 471 31 20 38)
  6. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej.
  7. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Przejście bocznymi drzwiami po lewej stronie z przodu kościoła.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.