TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego.

 

  1. W ubiegłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 ks. Biskup Koen Vanhoutte, poświęcił odnowiony kościół Św. Lambertusa i poświęcił obraz Jana Pawła II

 

  1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Różaniec w piątki o 19:30. Zapraszam do dołączenia do Bractwa Żywego Różańca. Brakuje nam osób, aby powstała kolejna róża różańcowa.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wypominki za naszych bliskich zmarłych. Wypominki będą czytane przez cały listopad w piątki na nabożeństwie o 19:30 następnie Msza św.

 

  1. Za tydzień przejście na czas zimowy. Zmiany czasu dokonuje się w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października. Śpimy o godzinę dłużej. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Modlimy się w całej Europie intencji małżeństw i rodzin polonijnych.

 

  1. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne na ciekawą i ważną inicjatywę, która powstała w ramach Katolickiego Centrum Rodziny w Brukseli: „Randka małżeńska” 13 listopada 2021

19:00 – Msza św. ze specjalnym kazaniem do małżonków

19:45 – animowana randka z kolacją przy świecach

Będzie to czas dla małżonków w miłej atmosferze w kawiarence parafialnej, aby  odkrywać siebie na nowo. Spędzić czas na rozmowie o wzajemnych relacjach i ciągle odkrywać na nowo piękno wspólnej małżeńskiej drogi oraz  umacniać relację małżeńską. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne, bez względu na staż. Koszt 45 euro od osoby

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.