OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Duszpasterstwo Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Rue Jourdan 80 1060 Bruxelles Tel.02/538.30.87

sierpnia 2021 r.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i od godz. 17.00 oraz w każdy czwartek w PMK od godz. 18.00 do 19.00.

Drodzy Rodacy Parafianie polonijnych kościołów w Belgii . Od 1 września zostają̨ wprowadzone nowe warunki sanitarne w Belgii. W całym kraju poza regionem stołecznym nabożeństwa i Msze będą̨ mogły odbywać́ się̨ bez ograniczeń́ liczby wiernych. W Brukseli, ze względu na warunki sanitarne, nadal będą̨ obowiązywać́ obecne zasady 200 osób w kościołach oraz odległość́ 1,5 metra. Poza Brukselą w Walonii i Flandrii w kościołach nie obowiązują̨ już̇ limity wiernych. Jednak w dalszym ciągu należy zakrywać́ maską usta i nos oraz dezynfekować́ ręce. Biskupi belgijscy przypominają̨, że nadal obowiązuje przyjmowanie Komunii Świętej na rękę̨. Ojciec Święty Franciszek jak również̇ episkopaty Belgii i Polski zachęcają̨ do przestrzegania środków bezpieczeństwa i do zaszczepienia się̨. W imieniu polonijnych duszpasterzy proszę̨ o współpracę̨ i jednocześnie dziękuję za zrozumienie odpowiedzialności za powierzone nam polonijne kościoły w Belgii. O. Damian Koordynator

Tegoroczne wakacje i urlopy powoli dobiegają końca. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za opiekę, piękne chwile odpoczynku fizycznego i odprężenia psychicznego oraz za cudowne momenty zachowania postawy katolickiej.

Zapraszamy na Msze św. we wrześniu: w niedziele do kościoła Notre Dame de la Chapelle (Pl. de la Chapelle 1) na godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.30, w kościele św. Józefa (Anderlecht) o godz. 15.00. a w dni powszednie do kaplicy PMK (rue Jourdan,80) na godz. 19.00.

Biuro Polskiej Misji Katolickiej w czasie wakacji czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00. (tel. 02/538.30.87)

Przypominamy o obowiązku rezerwacji – dotyczy Mszy świętej we wszystkie soboty oraz na wszystkich Mszach świętych w niedzielę. Dzieci do 12 roku życia nie zapisujemy.

Okazja do spowiedzi świętej: od poniedziałku do soboty 30 minut przed Mszą świętą, a w niedzielę w czasie Mszy świętej. Miejsce spowiedzi: na misji w poczekalni przed biurem parafialnym, w kościele Notre Dame de la Chapelle w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie dziękujemy klerykowi Kamilowi Dżalakowi za wakacyjną pomoc w naszej wspólnocie i w kościele Notre Dame de la Chapelle.

Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w czwartek po Mszy św.

W pierwszy piątek miesiąca, Msza św. w kościele Notre Dame de la Chapelle o godz. 19.00, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 18.00 spowiedź św. Proszę dokonać rezerwacji.

Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 19.00.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 dla dzieci nastąpi w przyszłą niedzielę 5.9.br. o godz. 11.00 w kościele Notre Dame de la Chapelle uroczystą Mszą św. o światło Ducha Św., Boże błogosławieństwo i opiekę nad dziećmi i gronem nauczycielskim w nowym roku szkolnym. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.

 

 

Intencje Bractwa:

Wrzesień – W intencjach papieskich i nawrócenia wrogów Kościoła