WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY                            15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

LEUVEN

kościół Niepokalanego Serca NMP w Terbank (Onbevlekt Hart van Mariakerk

adres:

Tervuursesteenweg 80, 3001 Leuven

 

 

  1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie Mszy Świętej.

 

  1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Po Mszy św. zachęcam, aby udać się na pobliski cmentarz w Heverlee I przy grobach polskich żołnierzy zapalić znicze oraz odmówić modlitwę. Jesteśmy to winni tym naszym Rodakom, którzy polegli w czasie II wojny światowej.

 

  1. 3. W lipcu i sierpniu Msza św. tylko w niedzielę o 13:00. W lipcu i sierpni nie trzeba zapisywać się na Mszę św.

 

  1. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła św. Lambertusa w sobotę 28 sierpnia i 4 września. Kościół i kaplica zostały odrestaurowane jednak po remoncie trzeba dokonać gruntownego sprzątania tak aby już we wrześniu móc tam odprawiać Msze św. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt do mycia i czyszczenia. Z góry serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które mogą pomóc proszone są o zgłoszenie do zakrystii (zapisać imię i nazwisko). Jeżeli uda się nam przygotować kościół wówczas od września powrócimy do odnowionej świątyni.

 

 

  1. W tym tygodniu patronują nam we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek i w piątek 20 sierpnia – św. Bernard. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli dla wszystkich parafian i miłych gości. Raz jeszcze zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki parafialnej.