DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       

22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

  1. Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o 19:00. Poł godz. przed Mszą jest okazja do spowiedzi. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Msze św. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej do wtorku do piątku. W niedzielę biuro jest nieczynne.

 

  1. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej „Kawiarenki po Aniołami”.Można wypić kawę i zjeść świeżego pączka w ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.

 

  1. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu naszych domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msza Święta z kazaniem maryjnym tego dnia o godz. 19:00 i po Mszy specjalne nabożeństwo maryjne oraz apel jasnogórski. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli MB.

 

  1. Od tego roku katechezę przygotowującą do I Komunii św. przy naszym kościele będzie prowadzała siostra Czesława. Lekcje religii będą odbywały się w sobotę o godz. 10:00 pierwsza grupa i o 11:00 druga grupa na dużej sali parafialnej. Natomiast w szkole religii będą uczyły panie katechetki. Deklaracje i zapisy na katechezę przy parafii można odbierać po Mszy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

  1. Sakrament bierzmowania będzie odbywał się każdego roku w naszej parafii. Dlatego rozpoczynamy również zapisy do bierzmowania młodzieży od 13 roku życia. Katechezę będzie prowadziła siostra Czesława dla dwóch grup w piątki o godz. 19:00 i w soboty o godz. 18:00. Deklarację i zapisy można odebrać po Mszy w zakrystii lub biurze.

 

  1. Próba uroczystości I Komunii dla grupy szkolnej odbędzie się w niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 11:00.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Raz jeszcze zapraszamy po Mszy św. do kawiarenki parafialnej.