SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek
Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00
Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00
Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej
Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi i Bogiem. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników.
2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Bardzo prszę, aby sprawnie przejeżdząć autami przed kościołem, gdzie będę stał przed głównym wejściem i święcił pojazdy.
3. Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o 19:00. Poł godz. przed Mszą jest okazja do spowiedzi. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Msze św. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Mszę św.

4. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej “Kawiarenki po Aniołami”. Po Mszy św. można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.
5. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od wtorku do piątku po Mszy wieczornej. W niedziele nie ma biura parafialnego.
6. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zaprasza rodaków spędzających na wakacje do Polski na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają na pięknym Podlasiu. Dojazd we własnym zakresie. Relacja i zdjęcia z pielgrzymki będzie można zobaczyć na stronie www.oblaci.pl
7. Również za tydzień 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Każdej Mszy św. adoracja NS.
8. Natomiast dziś w naszej diecezji po Mszy św. wspieramy osoby poszkodowane w powodzi w Belgii. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoł rozdawane będą kartki z numerem konta na które można wpłacać ofiary dla poszkodowanych. Bóg zapłać.
9.Są wolne intencje mszalne w sierpniu. Intencje można zamawiać po Mszy św. w biurze parafialnym.
10. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia i informacje na naszej stronie internetowej. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.