PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

  1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Bardzo serdecznie witamy odwiedzających Brukselę i nasz kościół. Wyjeżdzającym na wakacje życzę bezpiecznej podróży i miłego, zasłużonego odpoczynku.
  2. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił pracy rolnikom.
  3. Witam w naszej wspólnocie o. Sergieja Zaharczenko OMI z Ukrainy, który będzie przez najbliższy miesiąc wakacyjny miesiąc posługiwał w naszej wspólnocie.
  4. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej “Kawiarenki po Aniołami”.Po Mszy św. będzie można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.
  5. Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 19:00. Spowiedź od 18:30 do 19:00.  Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Msze. Kancelaria parafialna od wtorku do piątku po Mszy wieczornej. W niedziele nie ma biura parafialnego. W niedzielę biuro jest nieczynne.
  6. W tym tygodniu we wtorek 13 lipca zapraszam na dzień fatimski do naszego kościoła. Msza św. z kazaniem maryjnym o godz. 19:00 i po mniej różaniec fatimski. Przed MSzą będzie można nabyć świece na różaniec
  7. Od dwóch lat nie mieliśmy w Belgii pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Banneux i Scherpenheuvel/Montaigu. Dlatego zapraszamy rodaków spędzających wakacje w Polsce na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają najbliżej Kodnia. Dojazd we własnym zakresie.
  8. Są wolne intencje mszalne w lipcu i sierpniu. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym lub telefonicznie.
  9. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.