20 czerwca 2021 r.

 

 1. Czekając na oficjalne potwierdzenie ilości wiernych mogących uczestniczyć w liturgii w lipcu informujemy, że zapisy na Msze w tym miesiącu rozpoczną się w przyszłą sobotę 26 czerwca o godz. 20.30 na stronie: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com/
 2. Transmisje mszy na naszym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw) w niedziele o godz. 10.00. Transmitowane będą także wszystkie Msze pierwszokomunijne.
 3. Możliwość przyjęcia Komunii Świętejdla osób niezapisanych na Eucharystię w niedzielę (20 i 27 czerwca) po Mszy wieczornej (ok. 17:40) w kościele.
 4. Radosny dzień Pierwszej Komunii Św. przeżywają dzieci z naszej wspólnoty. Gorąco dziękujemy Siostrom Misjonarkom oraz o. Adamowi za całoroczne przygotowanie dzieci do I Komunii Św. Rodzicom mówimy Bóg zapłać za zatroskanie i odpowiedzialność religijną, a wszystkim obecnym na uroczystości za modlitwę i Komunię Św. przyjętą w intencji dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do I. Komunii Św. przychodzą codziennie przez cały najbliższy Biały Tydzień na Mszę św. do kościoła Notre Dame de la Chapelle o godz. 19.00 w białych strojach.
 6. Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. dla kolejnych grup dzieci w sobotę 26.06.br. o godz. 11.00 i o godz. 13.00 oraz niedzielę 27.06.br. o godz. 11.00 i o godz. 13.00.
 7. Nabożeństwa czerwcowe we wszystkie dni powszednie po Mszy św. o godz. 19.00.
 8. W czasie białego tygodnia (21-25 czerwca) Msze wieczorne zarezerwowane są wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców oraz osób, które w te dni zamówiły intencje.
 9. W przyszłą niedzielę wieczór uwielbienia o godz. 18.00.
 10. Od dwóch lat nie mieliśmy w Belgii pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Banneux i Scherpenheuvel/Montaigu. Dlatego zapraszamy rodaków spędzających wakacje w Polsce na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają najbliżej Kodnia. Dojazd indywidualnym środkiem lokomocji.
 11. Informujemy, że na prośbę Matki Generalnej 1 września Agnieszka Eltmann MChR wraca do Polski. Jako wspólnota pożegnamy ją w ostatnią niedzielę miesiąca 27 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Na jej miejsce przyjdzie s. Karolina Zawiślak MChR.
 12. Młodzież od 16 r.ż. zapraszamy na Festiwal Życia do Kokotka, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-29 sierpnia. Więcej informacji i zapisy (do końca czerwca) u o. Patryka.
 13. Są wolne intencje mszalne. Można je zamawiać przez e-mail lub telefonicznie. Intencje są przedstawione na naszej stronie internetowej. Prosimy sprawdzić i w razie pomyłki skontaktować się z nami.
 14. Biuro parafialne: we wszelkich sprawach prosimy dzwonić na nasz numer (02 538 30 87) od poniedziałku do soboty w godzinach 10-12 oraz 14-16. Poza tymi godzinami lub gdybyśmy nie odbierali, prosimy nagrać się na automatyczną sekretarkę – na pewno odzwonimy!
 15. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.