11 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 CZERWCA 2021

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

 1. Od dziś rozpoczyna swoją działalność parafialna “Kawiarenka po Aniołami”. Po Mszy św. o 9:00 i 11:00 będzie można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię. Serdecznie zapraszamy
 2. Od czwartku w Belgii na Mszy św. może być 100 osób. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Msze w naszych polonijnych kościołach w Brukseli poprzez stronę internetową:  bruksela.oblaci.pl
 3. W tym tygodniu we wtorek i środę spowiedź przed bierzmowaniem młodzieży od 18:30
 4. Sakrament bierzmowania w czwartek i piątek podczas Mszy św. o godz. 19:00. Miejsca są zarezerwowane dla bierzmowanych, świadków i rodziców.
 5. Są wolne intencje mszalne na lipiec i sierpień. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym lub telefonicznie.
 6. Od dwóch lat nie mieliśmy w Belgii pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Banneux i Scherpenheuvel/Montaigu. Dlatego zapraszamy rodaków spędzających wakacje w Polsce na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają najbliżej Kodnia. Dojazd indywidualnym środkiem lokomocji.
 7. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej
 8. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Leszek Nierzwicki, kawaler i Katarzyna Skorowska, panna oraz Wojciech Wiernicki, kawaler i Monika Sylpaczuk, panna. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.