BOŻE CIAŁO 6 CZERWCA 2021

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym w Belgii uroczystość Bożego Ciała. Warto pamiętać, że to święto wzięło swój początek w Liege gdzie w 1246 roku po raz pierwszy odprawiono procesję Bożego Ciała. Jak zwykle w naszych polonijnych wspólnotach w pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.
 2. W Polsce obchodzimy dziś Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o 18:30.
 4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia biskupi polscy uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa w 100-lecie od tego wydarzenia. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach. My również odnowimy zawierzenie naszej ojczyzny Sercu Jezusowemu. Serdecznie zapraszam w piątek na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy i modlitwie indywidualnej o godz. 18:00. Następnie o 18:30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 19:00.
 5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Będzie to dzień fatimski w naszym kościele. O godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta z kazaniem maryjnym. Po Mszy św. różaniec fatimski. Zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz czcicieli Matki Bożej. Do października w każdy 13-ty dzień miesiąca będą nabożeństwa fatimskie. Na różaniec przynosimy świece.
 6. Od następnej niedzieli 13 czerwca rozpoczyna swoją działalność parafialna „Kawiarenka po Aniołami”. Po Mszy św. o 9:00 i 11:00 będzie można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Serdecznie zapraszamy parafian i miłych gości. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować panom Krzysztofowi Stzryżewskiemu oraz Remigiuszowi Pokorskiemu za remont kuchni przy sali parafialnej.
 7. Od następnego weekendu w Belgii na Mszy św. może być 100 osób. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Msze w naszych polonijnych kościołach w Brukseli poprzez stronę internetową:  www.bruksela.oblaci.pl
 8. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej
 9. Sakrament bierzmowania dobędzie się 17 i 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 19:00. Miesca są zarezerwowane dla bierzmowanych, świadków i rodziców.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Leszek Nierzwicki, kawaler i Katarzyna Skorowska, panna oraz Wojciech Wiernicki, kawaler i Monika Sylpaczuk, panna. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.
 11. Jest dużo wolnych intencji mszalnych w lipcu i sierpniu. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym lub telefonicznie.
 12. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 14. Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.
 15. Zmarł tata Ks.Władyszława Walaszczyka, proboszcza z kościoła Notre Dame de la Chapelle. Polecajmy Bożemu miłosierdziu ś.p. Edwarda Walaszczyka, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …