NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                               30 maja 2021

Kościół Św. Elżbiety

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa od wtorku do soboty o godz. 18:30.
 3. W najbliższy czwartek w Polsce uroczystość Bożego Ciała. Msza święte o godz. 19:00. W Belgii w kalendarzu liturgicznym obchodzimy tę uroczystość w następną niedzielę.
 4. Ze względy na pandemię pierwszy piątek miesiąca przesuwamy o kolejny miesiąc.
 5. Od 9 czerwca w kościołach w Belgii na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Dlatego Msze niedzielne będą odprawiane w sobotę o godz. 19:00 i w niedzielę o godz. 9:00 i 11:00. Nie będzie już obrzędu Komunii św. jak dotychczas od 10:45 do 11:45. Od lipca w kościołach po 200 osób na Mszy św. Jednak w dalszym ciągu będą obowiązywały zapisy na Msze poprzez naszą stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com 
 6. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie w sobotę 12 czerwca o 19:00 i po Mszy różaniec fatimski.
 7. Od niedzieli 13 czerwca rozpoczyna swoją działalność parafialna „Kawiarenka po Aniołami”. Na początek działalności po każdej niedzielnej Mszy św. będzie można wypić kawę i zjeść ciastko w ogrodzie parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 8. Sakrament bierzmowania dobędzie się 17 i 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 19:00.
 9. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej www.bruksela.oblaci.pl
 1. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 3. Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

REZERWACJA MIEJSC NA MSZE  ŚW.:

https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com