PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                   2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety, Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

 

 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Od wtorku do soboty nabożeństwo majowe o godz. 18:30.
 2. Dziś o 17:00 transmisja Mszy św. przez internet w intencji Ojczyzny z okazji 3 maja z przedstawicielami Ambasady RP przy Królestwie Belgii, UE i NATO. Transmisja na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw
 3. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Mszę św.poprzez stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com 
 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele o godz. 18:00 i 19:00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź od godz. 18:00
 6. Od przyszłego weekendu Msza św. z udziałem 50 osób na zewnątrz. Dlatego Msza w sobotę wieczorem o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 10:00 będzie odprawiana w ogrodzie przy kościele. Zapisy obowiązkowe przez stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com 
 7. Od przyszłego tygodnia Msze św. od wtorku do soboty  o godz. 19:00. Spowiedź o 18:30.
 8. Prace renowacyjne witraży przebiegają zgodnie z planem. Po prawej stronie w nawie głównej zostały zdemontowane już wszystkie witraże. Trwa wymiana rozet. Również w prezbiterium rozpoczęta demontować dwa pierwsze witraże.
 9. W każdą niedziele kościół jest otwarty na modlitwę indywidualna do godz. 11:45. Co 15 minut udzielana jest Komunia Św. 
 10. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej www.bruksela.oblaci.pl
 11. Są wolne intencje w tym tygodniu. Intencje można zamawiać telefonicznie. Osoby, które zamówiły intencje nie muszą rezerwować miejsc na Msze.
 12. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbony, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 13. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu tel: +32 471 31 20 38. W niedzielę biuro jest nieczynne.