1. Drodzy Parafianie! Rząd belgijski nie zmienił obowiązującego dotychczas protokołu sanitarnego. Tak więc nasze życie liturgiczne pozostaje ograniczone do 15 osób uczestniczących w Eucharystii. Nie pozostaje nam nic innego jak z nadzieją czekać na polepszenie się sytuacji.
 2. Zapisy na Msze Święte w marcu rozpoczęły się 27 lutego o godz. 20.00 na stronie https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com. Podobnie jak w poprzednio prosimy zapisać się tylko na 1 Mszę niedzielną w ciągu miesiąca (odprawianą w sobotę lub w niedzielę).
 3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 19.00.
 4. W piątek uroczystość św. Józefa.
 5. Droga Krzyżo­wa (dla osób zapisanych na piątkową Mszę) w kościele N.D. de la Chapelle w piątek o godz. 19.00, a po niej Msza.
 6. Gorzkie Żale (dla osób zapisanych na Mszę o godz. 10.00) w kościeleD. de la Chapelle przed Mszą św. o godz. 10.00.
 7. Msze św. niedzielne o godz. 12.00 odprawiane są z udziałem dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, dlatego uczestniczyć w tej Mszy św. będą rodzice, którzy zapisali się u s. Agaty jako opiekunowie.
 8. Spowiedź wielkopostna od wtorku do piątku w kościele Notre Dame de la Chapelle od godz. 19.35 (po wieczornej Mszy Świętej). Ze względu na ograniczenia liczbowe (15 osób) prosimy zapisywać się pod adresem https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com.
 9. Transmisje Mszy Świętych z kościoła Notre Dame de la Chapelle na youtubowym kanale naszej wspólnoty: https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw. Od poniedziałku do soboty na godz. 19.00, a w niedzielę na godz. 10.00.
 10. Intencje mszalne można zamawiać przez e-mail lub telefonicznie.
 11. Intencje są przedstawione na naszej stronie internetowej. Prosimy sprawdzić i w razie pomyłki skontaktować się z nami.
 12. Koperty na Fundusz Miłosierdzia wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Rozpoczęliśmy zapisy do klasy pierwszej Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II przy Polskiej Wspólnocie Katolickiej. Zgłoszenie dziecka odbywa się wyłącznie poprzez wypełnienie internetowego formularza dostępnego na stronie szkoły: pmkorpeg.pl, facebooku szkoły oraz na stronie PWK:bruksela.oblaci.pl
 14. Biuro parafialne: we wszelkich sprawach prosimy dzwonić na nasz numer (02 538 30 87) od poniedziałku do soboty w godzinach 10-12 oraz 14-16. Poza tymi godzinami lub gdybyśmy nie odbierali, prosimy nagrać się na automatyczną sekretarkę – na pewno odzwonimy!
 15. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.