1. Drodzy Parafianie! Rząd belgijski przedłużył obostrzenia związane z pandemią do końca lutego. Nasze życie liturgiczne jest ograniczone do 15 osób uczestniczących w Eucharystii. Musimy być cierpliwi i pełni pokory.
 2. Zapisy na Msze Święte w marcu rozpoczną się w przyszłą sobotę, 27 lutego, o godz. 20.00 (!) na stronie https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com. Podobnie jak w poprzednio prosimy zapisać się tylko na 1 Mszę niedzielną w ciągu miesiąca (odprawianą w sobotę lub w niedzielę).
 3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 19.00.
 4. Nabożeństwo misyjne – w czwartek po Mszy św.
 5. Droga Krzyżo­wa (dla osób zapisanych na piątkową Mszę) w kościele N.D. de la Chapelle w piątek o godz. 19.00, a po niej Msza.
 6. Gorzkie Żale (dla osób zapisanych na Mszę o godz. 10.00) w kościeleD. de la Chapelle przed Mszą św. o godz. 10.00.
 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalów będą także transmitowane przez Internet.
 8. Od lutego Msze św. niedzielne o godz. 12.00 odprawiane są z udziałem dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, dlatego uczestniczyć w tej Mszy św. będą rodzice, którzy zapisali się u s. Agaty jako opiekunowie.
 9. Transmisje Mszy Świętych z kościoła Notre Dame de la Chapelle na youtubowym kanale naszej wspólnoty: https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw. Od poniedziałku do soboty na godz. 19.00, a w niedzielę na godz. 10.00.
 10. W tym i przyszłym tygodniu są jeszcze wolne intencje. Msze można zamawiać przez e-mail lub telefonicznie.
 11. Intencje są przedstawione na naszej stronie internetowej. Prosimy sprawdzić i w razie pomyłki skontaktować się z nami.
 12. Koperty na Fundusz Miłosierdzia wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Rozpoczęliśmy zapisy do klasy pierwszej Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II przy Polskiej Wspólnocie Katolickiej. Zgłoszenie dziecka odbywa się wyłącznie poprzez wypełnienie internetowego formularza dostępnego na stronie szkoły: pmkorpeg.pl, facebooku szkoły oraz na stronie PWK:bruksela.oblaci.pl
 14. Biuro parafialne: we wszelkich sprawach prosimy dzwonić na nasz numer (02 538 30 87) od poniedziałku do soboty w godzinach 10-12 oraz 14-16. Poza tymi godzinami lub gdybyśmy nie odbierali, prosimy nagrać się na automatyczną sekretarkę – na pewno odzwonimy!
 15. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.