1. Drodzy Parafianie! Rząd belgijski przedłużył obostrzenia związane z pandemią do końca lutego. Nasze życie liturgiczne jest ograniczone do 15 osób uczestniczących w Eucharystii. Musimy być cierpliwi i pełni pokory. W lutym przypadają dla nas katolików święto Ofiarowania, czyli Matki Gromnicznej, Środa Popielcowa i rozpoczynający się Wielki Post.

Postanowiliśmy, że w dzień Ofiarowania Pańskiego pobłogosławimy świece dla tych, którzy będą zapisani tego dnia na Mszę Świętą. Gromnice będziemy błogosławić także na Mszach przez kolejne dni aż do niedzieli, a w niedzielę podczas Mszy i dodatkowo od godz. 16.00, kiedy będzie udzielana Komunia św. Jeśli ktoś ma gromnicę prosimy przynieść ją ze sobą, jeśli nie – można będzie nabyć je w kościele.

W Środę Popielcową posypiemy głowy popiołem uczestnikom Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Od godz. 17.45 do 18.45 oraz od 19.45 do 20.30 będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej i posypania głów popiołem dla tych, którzy nie zapiszą się na Msze. W następne dni do niedzieli włącznie będziemy sypać głowy popiołem na każdej Mszy Świętej oraz podczas niedzielnego obrzędu udzielania Komunii Świętej od godz. 16.00 do 16h50.

 1. Od pierwszej niedzieli lutego Msze św. niedzielne o godz. 12.00 będą odprawiane z udziałem dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, dlatego uczestniczyć w tej Mszy św. będą rodzice, którzy zapisali się u s. Agaty jako opiekunowie.
 2. Transmisje Mszy Świętych z kościoła Notre Dame de la Chapelle na youtubowym kanale naszej wspólnoty: https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw. Od poniedziałku do soboty na godz. 19.00, a w niedzielę na godz. 10.00.
 3. Zapisy na Msze św. w lutym rozpoczęły się w ubiegłą sobotę o godz. 12.00. Podobnie jak w styczniu prosimy zapisać się wyłącznie na 1 Mszę niedzielną (sobota albo niedziela). Adres zapisów: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com/
 4. W tym i przyszłym tygodniu są jeszcze wolne intencje. Można zamawiać przez e-mail lub telefonicznie.
 5. Intencje są przedstawione na naszej stronie internetowej. Prosimy sprawdzić i w razie pomyłki skontaktować się z nami.
 6. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej (więcej w pkt 1). Dzień 2 lutego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu módlmy się szczególnie za zakonników i siostry zakonne.
 7. Nabożeństwo do św. Antoniego – we wtorek po Mszy św.
 8. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w czwartek po Mszy św.
 9. Pierwszy Piątek miesiąca przenosimy na kolejny miesiąc, czyli marzec, jednak wszystkich, którzy mogą przyjąć Komunię Świętą zapraszamy na godz. 19.45 na obrzęd Komunii Świętej (uwaga! nie będzie wtedy spowiedzi).
 10. Biuro parafialne: we wszelkich sprawach prosimy dzwonić na nasz numer (02 538 30 87) od poniedziałku do soboty w godzinach 10-12 oraz 14-16. Poza tymi godzinami lub gdybyśmy nie odbierali, prosimy nagrać się na automatyczną sekretarkę – na pewno odzwonimy!
 11. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.