W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w czasie epidemii covid-19 nie zapominamy o bezdomnych. Już po raz kolejny zorganizowaliśmy śniadanie wielkanocne dla bezdomnych Polaków z ulic Brukseli.

W tym roku ze względy na epidemie nie mogliśmy wspólnie zasiąść przy stole podczas wielkanocnego śniadania, jednak przygotowaliśmy tradycyjne polskie pokarmy na wynos. Zostały one rozdane bezdomnym przed domem Sióstr Misjonarek Miłości (Matki Teresy z Kalkuty) w Brukseli.

Przed domem sióstr odbyła się również krótka modlitwa z bezdomnymi, a O. Damian Kopytto OMI, koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii udzielił im wielkanocnego błogosławieństwa.

W tegoroczną akcję pomocy włączyło się Stałe Przedstawicielstwo przy Unii Europejskiej. Pracownicy Ambasady przygotowali specjalne upominki żywnościowe, które zostały wręczone bezdomnym.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Ambasadorowi Andrzejowi Sadosiowi, zastępcy Pana Ambasadora Pani Iwonie Wojtczak oraz pracownikom Stałego Przedstawicielstwa za dar serca, zaangażowanie oraz pomoc w tym szczególnym czasie i okazanie serca bezdomnym Rodakom.

Dziękujemy także Paniom Agacie i Kindze, które pomogły w przygotowaniu pokarmów. Szczególne podziękowania również dla Pana Marka z polskiego sklepu w Brukseli za przekazanie wszelkich produktów potrzebnych do przygotowania posiłku. Dziękujemy również Siostrom Misjonarkom Miłości za współpracę oraz możliwość zorganizowania kolejnego śniadania wielkanocnego dla bezdomnych Polaków z ulic Brukseli.

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z bezdomnymi nadzieją, którą przynosi Zmartwychwstały Chrystus.

Informacje o naszej pomocy przekazała również Polska Agencja Prasowa:

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/belgia-polska-wspolnota-katolicka-organizuje-sniadanie-wielkanocne-dla-bezdomnych,386587.html