NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                 4 czerwca 2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Krótkie przypomnienie katechetyczne: trzecie przykazanie kościelne mówi nam, że każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”. Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od środy popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej.
 3. Gościmy dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 Ks. Prof. dr hab. Mirosława Kalinowskiego, Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 4. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony poniedziałek uczestniczyli w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Sechrpenheuvel. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym z naszej parafii.
 5. Bóg zapłać również za liczny udział we Mszy św. w intencji Synody w minioną środę przy grocie MB z Lourdes w dzielnicy Jette.
 6. Szczególne podziękowania dla Panów, którzy wczoraj przywieźli z Tienen nowe, bardziej komfortowe krzesła do kościoła. Kościół w Tienen został zamknięty i będzie zamieniony na szkole muzyczną i salę koncertową.
 7. Z okazji dnia dziecka dziś dla najmłodszych słodki upominek w kawiarence parafialnej. Jeżeli rodzice wyrażają zgodę to dla dzieci są lody. Natomiast za tydzień odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11:00. Będzie to staropolska „Baśń o księżniczce zaklętej w żabę”.
 8. Zakończenie roku szkolnego i rozdanie dyplomów ukończenia lekcji religii dla klasy I i II odbędzie się w niedzielę 25 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11:00. Będziemy także dziękowali za cały rok szkolny i katechetyczny i modlili się od Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
 9. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zaprasza na doroczną pieszą pielgrzymkę z Leuven do sanktuarium maryjnego w Basse-Wavre w sobotę 1 lipca. Rozpoczęcie Modlitwą w kościele św. Lambertusa w Leuven o godz. 7:45. Wyjście pielgrzymki o 8:00. Pielgrzymka przechodzi wioskami i polami. Przystanek w miejscowości Nathan i krótkie nabożeństwo maryjne. Do pokonania jest 25 km. Msza św. w sanktuarium w Basse-Wavre około godz. 15:00 i zakończenie o 15:45. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 04 84 92 59 44. Szczegóły na stornie internetowej. Serdecznie zapraszam.
 10. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele z Litanią do Serca Pana Jezusa od środy do soboty o 18:30.
 11. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 11:00 czynna jest kawiarenka parafialna „Pod Aniołami. Serdecznie zapraszamy.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej do 10-17 października. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 13. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na naszej stronie internetowej.