CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 27 marca 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalemo”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. W piątek rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy rekolekcjonistę o. Bernarda Briksa OMI, który już dziś wygłosi kazanie zapraszające nas na rekolekcje.

Piątek :

19:00 spowiedź

19:30 Droga Krzyżowa

20:00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

 

3. Za tydzień w niedzielę, 3 kwietnia, będzie to pierwsza niedzielą miesiąca. Jest to tradycyjnie dzień eucharystyczny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Gorzkie żale śpiewane w niedzielę o godz. 12:30.

4. Główne drzwi do kościoła są zamknięte ze względu na kamienne części, które odpadły od fasady. Wejście i wyjście do kościoła tylko bocznymi drzwiami.

5. Dziękuję wszystkim, którzy składali dary dla uchodźców z Ukrainy. Dziękuję panom Tomaszowi Ostrowskiemu i Mariuszowi Amanowiczowi za transport darów do Polski.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece na stół wielkanocny oraz kartki pocztowe.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.