DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. W Roku Rodziny I Św. Józefa łączymy się w modlitwie ze wszystkimi parafiami polonijnymi w Europie. Dziękuję za animację liturgiczną dzisiejszej Mszy i modlitwę w intencji migrantów i rodzin polonijnych.
 2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi. Przy tej okazji chciałbym polecić polonijny ośrodek wypoczynkowy w północnej Francji na morzem, nie daleko z Brukseli w miejscowości Stella Plage https://www.stellamaris-vacances.com
 3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu. Archanioł Michał jest patronem Brukseli.
 4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe od wtorku do soboty o godz. 18:30. Różaniec będą prowadziły różne stany, dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Plan będzie podany od przyszłej niedzieli.
 5. W pierwszy piątek miesiąca będzie spowiedź od godz. 18:00 i również adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 18:40 Koronką do miłosierdzia Bożego i Litania do Serca Pana Jezusa. Następnie Msza św. 19:00.
 6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 7. W sobotę różaniec Bractwa Żywego Różańca o godz. 18:30.
 8. Wspólnota AA (Anonimowych Alkoholików), działająca w naszej parafii, zaprasza na mityngi w każdy poniedziałek w godz. 20:00. Są to spotkania otwarte dla osób dotkniętych problemem alkoholowym. Główny cel tej grupy to „trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu”.
 9. Pragnę poinformować, iż o. Adam Hetman OMI Rady od 1 października 2021 zostaje przeniesiony do pracy duszpasterskiej w diecezji Hasselt do Genk gdzie będzie odpowiedzialny za duszpasterstwo Polaków w Limburgi. Pragnę podziękować o. Adamowi za posługę w naszym kościele i pomoc duszpasterską. Życzymy mu wiele łask Bożych na nowej parafii.
 10. Wznawiamy po wakacjach poradnie psychologiczną w Katolickim Centrum rodziny. Spotkania z psychologiem i psychoterapeutą ks. Markiem Adamczukiem odbędą się 20 i 21 października. Zapisy pod numerem telefonu +32 471 31 20 38
 11. Ostatni tydzień trwają zapisy na katechezę przygotowującą do I Komunii i bierzmowania.
 12. W tym roku nie będzie pielgrzymki do Banneux
 13. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej.