TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00 (spowiedź od 18:30 do 19:30)

 

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. W całej Europie w polonijnych parafiach modlimy się w intencji małżonków i rodzin polonijnych. Modliliśmy się także za małżeństwa, które obchodziły w czerwcu rocznicę ślubu.
 2. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej “Kawiarenki po Aniołami”.Po Mszy św. będzie można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.
 3. Od dzisiejszej niedzieli w Belgii na Mszy św. może być 200 osób. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Msze w naszych polonijnych kościołach w Brukseli poprzez stronę internetową:  https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com/
 4. Są wolne intencje mszalne w lipcu i sierpniu. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym lub telefonicznie.
 5. Od dwóch lat nie mieliśmy w Belgii pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Banneux i Scherpenheuvel/Montaigu. Dlatego zapraszamy rodaków spędzających wakacje w Polsce na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają najbliżej Kodnia. Dojazd indywidualnym środkiem lokomocji.
 6. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe we wtorek i środę o 18:30.
 7. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze piotrowej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W czwartek adoracja NS w ciszy o 18:30. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta w tygodniu od wtorku do soboty o 19:00.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na różaniec prowadzony przez Bractwo Żywego Różańca o godz. 18:30. W sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki 11. Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej
 12. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 13. Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.