12 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 CZERWCA 2021

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do soboty o 19:00

 

 1. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej “Kawiarenki po Aniołami”.Po Mszy św. będzie można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.
 2. Od przyszłej niedzieli w Belgii na Mszy św. może być 200 osób. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Msze w naszych polonijnych kościołach w Brukseli poprzez stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com
 3. W minionym tygodniu udzieliłem sakramentu bierzmowania ……. młodzieży z naszej wspólnoty. Módlmy się, aby Duch Św. umacniał ich w dorosłym życiu chrześcijańskim darami, które otrzymali w tym sakramencie.
 4. Są wolne intencje mszalne w lipcu i sierpniu. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym lub telefonicznie.
 5. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 19:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz.19:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
 8. Za tydzień w całej Europie na Mszach św. modlitwa w intencji małżonków i rodzin polonijnych. Małżeństwa, które obchodziły w czerwcu rocznicę ślubu prosimy o zgłaszanie. W modlitwie wiernych uwzględnimy wezwanie za jubilatów.
 9. Od dwóch lat nie mieliśmy w Belgii pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Banneux i Scherpenheuvel/Montaigu. Dlatego zapraszamy rodaków spędzających wakacje w Polsce na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają najbliżej Kodnia. Dojazd indywidualnym środkiem lokomocji.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Żerun Patryk i Magdalena Twarowska. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.
 11. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej
 12. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 14. Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.