SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                              16 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety, Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

 

 

 1. Dwa lata temu uczestniczyliśmy w pięknej procesji fatimskiej zorganizowanej przez Portugalczyków w dzielnicy Saint-Gilles. Pośród międzynarodowych wspólnot Polacy prowadzili 10-tkę różańca. Dziś przedstawiciele naszej polonijnej wspólnoty z Brukseli uczestniczą we Mszy św. o 20:30 pod przewodnictwem biskupa Jana Kockerolsa. Będzie również odmawiana dziesiątka różańca po polsku.
 2. Przez cały maj, nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty o gdoz.18:30. W tym tygodniu dodatkowo nowenna do Ducha Św.
 3. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Mszę św. poprzez stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com 
 4. W maju Msza św. z udziałem 50 osób na zewnątrz. Dlatego Msza w sobotę wieczorem o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 10:00 odprawiana  w ogrodzie przy kościele. Zapisy obowiązkowe przez stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com 
 5. Msze św. od wtorku do soboty o godz. 19:00. Spowiedź o 18:30 i nabożeństwo.
 6. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Św.
 7. W poniedziałek 24 maja Święto Matki Kościoła – Drugi dzień Zielonych Świąt. Na prośbę Kardynała Wyszyńskiego i polskich biskupów Papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Zwykle odbywała się pielgrzymka polonijna do Scherpencheuvel. Tego dnia pielgrzymujemy do naszej parafialnej świątyni, aby oddać cześć Matce Kościoła. W Belgii jest to dzień wolny od pracy. Msze św. o godz. 9:00, 10:00 i 19:00. Po każdej Mszy św. specjalne nabożeństwo maryjne i zawierzenie Matce Bożej.
 8. Uroczystość I Komunii Św. została przeniesiona na wrzesień
 9. Od czerwca w kościołach na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Dlatego od czerwca Msze niedzielne będą odprawiane w sobotę o godz. 19:00 i w niedzielę o godz. 9:00 i 11:00. Nie będzie już obrzędu Komunii św. jak dotychczas od 10:45 do 11:45. Od lipca w kościołach po 200 osób na Mszy św. W dalszym ciągu będą obowiązywały zapisy na Msze poprzez naszą stronę internetową
 10. Sakrament bierzmowania dobędzie się 17 i 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 19:00.
 11. Prace renowacyjne witraży przebiegają zgodnie z planem. Kolejnym etapem był demontaż wszystkich witraży w prezbiterium.
 12. Do końca maja w niedzielekościół jest otwarty na modlitwę indywidualna do godz. 11:45. Co 15 minut udzielana jest Komunia Św. 
 13. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej bruksela.oblaci.pl
 14. Są wolne intencje od czerwca. Intencje można zamawiać telefonicznie. Osoby, które zamówiły intencje nie muszą rezerwować miejsc na Msze.
 15. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbony, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 16. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu tel: +32 471 31 20 38. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

REZERWACJA MIEJSC NA MSZE  ŚW.:

https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com