CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  30 kwietnia 2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie O. Piotra Piaseckiego, profesora z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów M.N. z Obry oraz kleryka Mikołaja Zatorskiego.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od środy do soboty o godz. 18:30.
 3. Jutro odbędzie się pielgrzymka naszego dekanatu Schaerbeek do sanktuarium Św. Julienne koło Liege. W programie międzynarodowa Msza św. i zwiedzanie sanktuarium oraz wizyta w muzeum prehistorii. Osoby, które się zapisały zabierają własny piknik. Wyjazd poniedziałek o godz. 7:45 z Placu Lehon tj. przy kościele Saint Servais, przystanek autobusowy nr 92.
 4. 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 5. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. W tym roku główne uroczystości z korpusem dyplomatycznym odbędą się w kościele Notre Dame de la Chapelle o godz. 19:00.
 6. 3 maja również w naszym kościele Msza św. o godz. 19:00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 7. We czwartek od godz. 18:00 spowiedź dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii Św.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w piątek spowiedź święta od godz. 18:00.
 • W sobotę nabożeństwo maryjne z okazji I soboty miesiąca o godz. 18:00
 1. W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św.
 2. Ambasada RP w Brukseli zaprasza na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą za tydzień w niedzielę 7 maja w parku Cinquantenaire w godzinach 14:00 – 21:30. Będzie to polonijny piknik i jednocześnie promocja naszej Ojczyzny. Zapraszajmy na to wydarzenie także naszych znajomych z różnych krajów świata. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Ambasady.
 3. 13 maja w sobotę odbędzie się bierzmowanie w naszym kościele o godz. 16:00. Natomiast o godz. 21:00 procesja fatimska w kościele Saint-Gilles. Odmawiać będziemy różaniec w j.polskim
 4. 14 maja pielgrzymka do Mechelen na procesję z okazji 750-lecia procesji Hanswijk. Zapisy na bezpłatny przejazd dla tych, którzy będą chcieli wziąć udział w procesji w strojach biblijnych. Zgłoszenia po Mszy św. w biurze parafialnym.
 5. Zapowiedzi przedślubne. Zapowiedź 1:
 • Sebastian Bujnowski i Monika Zawistowska – ślub 08.07 w parafii Trójcy Św. w Ciechanowcu
 • Konrad Michaluk i Natalia Gramza – ślub 29.07 w bazylice Św.Piotra i Pawła w Leśniej Podlaskiej
 • Trusia Adrian i Małgorzata Lask – ślub 05.08 w parafii MB Częstochowskiej w Ciche
 • Olivier Mbamu i Wiktoria Bohlmann – 08 ślub w bazylice Imienia NMP w Inowrocławiu
 • Damian Ankudowicz i Paula Kmicińska – ślub 03.06 parafia św. Michała Archanioła w Warszawie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.

Po Mszy św. zapraszamy zawsze do parafialnej kawiarenki „Pod Aniołami”.