TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                            23 kwietnia 2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  2. Dziś kończy się tydzień miłosierdzia. Można składać dary, które przekażemy na Ukrainę.
  3. Msze św. od środy do soboty o 19:00. Biuro parafialne w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  4. Najbliższy miesiąc będzie obfitował w wiele wydarzeń:
  • 1 maja odbędzie się pielgrzymka naszego dekanatu Schaerbeek do sanktuarium Św. Julienne koło Liege. W programie międzynarodowa Msza św. i zwiedzanie sanktuarium oraz wizyta w muzeum prehistorii. Osoby, które się zapisały zabierają własny piknik. Wyjazd poniedziałek o godz. 7:45 z Placu Lehon tj. przy kościele Saint Servais, przystanek autobusowy nr 92.
  • 3 maja odbędą się główne uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uroczystości Królowej Polski. Msza św. w kościele ND de la Chapelle o godz. 19:00 z udziałem korpusu dyplomatycznego.
  • 6 maja I Komunia Św. w naszym kościele o godz. 11:00
  • 7 maja w niedzielę Ambasada RP w Brukseli zaprasza na Dzień Polski w Brukseli w parku Cinquantenaire w godzinach 14:00 – 21:30. Będzie to polonijny piknik i jednocześnie promocja naszej Ojczyzny. Zapraszajmy na to wydarzenie także naszych znajomych z różnych krajów świata. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Ambasady.
  • 13 maja w sobotę odbędzie się bierzmowanie w naszym kościele o godz. 16:00. Natomiast o godz. 21:00 procesja fatimska w kościele Saint-Gilles. Odmawiać będziemy różaniec w j.polskim
  • 14 maja pielgrzymka do Mechelen na procesję z okazji 750-lecia procesji Hanswijk. Zapisy na bezpłatny przejazd dla tych, którzy będą chcieli wziąć udział w procesji w strojach biblijnych. Zgłoszenia po Mszy św. w biurze parafialnym.