DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                       16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

                                                                                                                     

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. 15 min przed każdą Mszą św. koronka do miłosierdzia Bożego. Za odmówienie koronki możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Bóg zapłać za liczny udział w rezurekcji i Mszach św. w dzień zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za świadectwo wiary.
  3. Bardzo dziękuję o. Arkadiuszowi Sędzielowskiemu za pomoc w duszpasterstwie przez ostatnie trzy tygodnie. Serdecznie dziękuję za piękne rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Za odprawienie triduum paschalnego w Leuven oraz za głoszenie kazań i posługę w konfesjonale. Życzymy dalszej owocnej pracy w posłudze misjonarza ludowego. Szczęść Boże.
  4. W minionym tygodniu 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej. Wśród nich było wielu duchownych. W naszym kościele została przygotowana wystawa przez Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej przy Unii Europejskiej. Wystawa Upamiętniając naszych Rodaków pomordowanych przez NKWD. Gościmy dziś na MSzy św. o godz. 11:00 Ambasadora Rzeczypospolitej przy Unii Europejskiej Pana Andrzeja Sadosia wraz z małżonką.
  5. Dziś rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. W naszych polonijnych kościołach w przyszła niedzielę będzie można składać dary na Ukrainę. Prosimy o żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze. Prosimy jednak o nowe rzeczy. Bóg zapłać.
  6. W Katolickim Centrum rodziny przy kościele Św. Elżbiety w Brukseli prowadzimy poradnię psychologiczną. Spotkania z psychologiem i psychoterapeutą ks. Markiem Adamczukiem odbędą się raz w miesiącu. Są jeszcze wolne miejsca w tym tygodniu  we czwartek. Zapisy pod numerem telefonu +32 471 31 20 38 (w ogłoszeniach na stronie parafialnej).
  7. W tym tygodniu we czwartek odbędzie się w naszym kościele i na sali parafialnej po raz pierwszy spotkanie całego dekanatu Bruksela Północno-Wschodnia. Będziemy gościli wszystkich kapłanów, siostry zakonne oraz świeckich odpowiedzialnych za kilkanaście parafii. Na takich spotkaniach kilka razy w roku omawiane są sprawy funkcjonowania diecezji, poszczególnych parafii oraz wspólnot.
  8. W miniony piątek odbyło się po raz pierwszy wielkanocne nabożeństwo „Drogi Światła”. Nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu jest oparte na rozważaniach Ewangelii i spotkaniach Chrystusa po zmartwychwstaniu. Serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwo w piątek o 18:30.
  9. Zapraszam na pielgrzymkę 1 maja do sanktuarium Św. Julienne koło Liege. Będzie to wspólna, całodniowa pielgrzymka z 4 parafii ze Schabereek. W programie międynarodowa Msza św. i zwiedzanie sanktuarium, piknik oraz wizyta w muzeum prehistorii. Cena 20 euro od osoby. Zapisy tylko dziś.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.