DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,               16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

                                                                                        

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Za odmówienie dziś koronki do Bożego Miłosierdzia możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Bóg zapłać za liczny udział w rezurekcji i Mszy św. o 13:00 w dzień zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za świadectwo wiary.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. W naszych polonijnych kościołach w przyszła niedzielę będzie można składać dary na Ukrainę. Prosimy o żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze. Prosimy jednak o nowe rzeczy. Bóg zapłać.
  4. W Katolickim Centrum rodziny przy kościele Św. Elżbiety w Brukseli prowadzimyporadnię psychologiczną. Spotkania z psychologiem i psychoterapeutą ks. Markiem Adamczukiem odbędą się raz w miesiącu. Są jeszcze wolne miejsca w tym tygodniu  we czwartek. Zapisy pod parafialnym numerem telefonu (+32 471 31 20 38 ) w ogłoszeniach na stronie parafialnej.
  5. W miniony piątek Msza św. o 20:00. Po Mszy spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.