DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 stycznia 2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź, adoracja i różaniec: od środy do soboty o godz. 18:30

Biuro parafialne: od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła. Zakończył się okres Bożego Narodzenia jednak w polskiej tradycji śpiewamy kolędy do 2 lutego.
  2. Bardzo dziękuję Ks. Jakubowi Róg z pomoc w posłudze duszpasterskiej. Życzymy wiele sił i Bożej opieki w pracy w łódzkim seminarium oraz na Uniwersytecie Warszawskim ze studentami filozofii.
  3. Trwa kolęda, czyli duszpasterska wizyta z błogosławieństwem domu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Zaproszenia na kolędę można zgłaszać po Mszy w Zakrystii.
  4. Z początkiem Nowego Roku chciałbym złożyć serdeczne podziękowania tym wszystkim Państwu, którzy w sposób wyjątkowy i bezinteresowny wspierają mnie w przedsięwzięciach duszpasterskich, a mianowicie: Siostrze Czesławie, moim współbraciom kapłanom, księdzu pułkownikowi Grzegorzowi Przewrockiemu i Ks. Andrzejowi Maciejewskiemu za spowiedź w pierwsze piątki miesiąca, Ks. Markowi Adamczukowi za prowadzenie poradni psychologicznej, Prezesce Bractwa Żywego Różańca pani Jadwidze, Pani dyrektor i nauczycielom polskiej szkoły, Pani Joannie i Kindze z biura parafialnego, państwu Anecie i Arkadiuszowi Siemionek za współpracę i prowadzenie warsztatów dla narzeczonych, Paniom Iwonie i Emilii za prowadzenie poradni rodzinnej, kościelnej pani Zofii, prowadzącym i animującym śpiew Pani Zofii i Agnieszce, scholii dziecięcej, szafarzom, ministrantom, lektorom, sprzątającym kościół, Pani Agacie za pomoc na plebanii i kawiarence parafialnej, Panom i paniom zbierającym składki, małżeństwomz Domowego Kościoła. Panom naprawiającym uszkodzenia szczególnie panu Krzysztofowi Strzyżewskiemu, Remigiuszowi Pokorskiemu, Michałowi Cepowicz. Szczególne podziękowania dla wszystkich panów, którzy pomagali przy remoncie salki parafialnej. Dziękuję nowej radzie parafialnej oraz wszystkim tym, którzy chętnie niosą doraźną pomoc, bez której działalność duszpasterska byłaby utrudniona, a nieraz wprost niemożliwa. Wszystkim Państwu jeszcze raz składam bardzo gorące Bóg zapłać!
  5. Za tydzień w niedzielę 22 stycznia obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną. Mszę św. o godz. 11:00 animuje wspólnota mężczyzn „Wojownicy Maryi”. Natomiast po Mszy św. o odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Ludowego Zespół Pieśni i Tańca ,,Skowronki” z Brańska. Serdecznie zapraszam do wspólnego kolędowania.
  6. W niedzielę 29 stycznia podczas Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się kanoniczne objęcie urzędu proboszcza w obecności ks. Dziekana z dekanatu Schaerbeek. Po Mszy św. inauguracja odnowionej salki parafialnej.
  7. Nie zapomnijmy, że w sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Przyjdźmy na Mszę św. żeby pomodlić się na nasze babcie i naszych dziadków. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla nich. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  8. Ze względu na napięty harmonogram wydarzeń duszpasterskich w naszym kościele, sprawozdanie parafialne za zeszły rok odbędzie się w pierwszą niedzielę lutego.
  9. Msze św. od środy do soboty o 19:00. Pół godz. przed Msza św. jest adoracja, różaniec i okazja do spowiedzi. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej.