DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                          4 grudnia 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W każdą niedzielę adwentu podczas Mszy św. o godz. 13:00 odbywają się roraty dla dzieci. W czasie rorat konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty. Proszę przynieść także lampiony. Dziś dzieci składają również postanowienia adwentowe.
  2. REKOLEKCJE ADWENTOWE w piątek 9 grudnia: spowiedź od 19:00 i o 20:00 Msza św. z kazaniem. W sobotę spowiedź od 18:00 i Msza o 19:00. Zakończenie rekolekcji w niedzielę o 13:00.
  3. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy Święty Mikołaj przynosi prezenty. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  4. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości i słodycze. Prosimy jednak o nowe rzeczy. Dary można składać w zakrystii. Po świętach przekażemy je na Ukrainę.
  5. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety. Szopka tradycyjna z żywymi choinkami i bombkami w barwach biało czerwonych oraz ludowe wzory łowickie.
  6. Opłatki i kartki świąteczne można nabywać po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
  7. Pasterka w naszym kościele odbędzie się 24 grudnia o godz. 22:00
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.