DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                          4 grudnia 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź, adoracja i różaniec: od środy do soboty o godz. 18:30

Biuro parafialne: od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś druga niedziela Adwentu oraz pierwsza niedziela miesiąca.
 2. W każdą niedzielę adwentu podczas Mszy św. o godz. 11:00 odbywają się roraty dla dzieci. W czasie rorat konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty. Proszę przynieść także lampiony. Dziś dzieci składają również postanowienia adwentowe.
 3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe do środy włącznie. Serdecznie witam misjonarza o. Piotra Osowskiego superiora, przełożonego klasztoru i misjonarza ludowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Spowiedź od 18:00 i o 19:00 Msza św. z kazaniem. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia nie będzie spowiedzi.
 4. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy Święty Mikołaj przynosi prezenty. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 5. We czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w środę na Msze Święte o godz. 19:00.
 6. W sobotę 10 grudnia w naszym dekanacie w kościele Sainte-Marie odbędzie się koncert pieśni bożonarodzeniowych o godz. 17:00. Wstęp wolny.
 7. Za tydzień II niedziela adwentu. Msza św. o godz. 11:00 z kazaniem dla dzieci oraz uroczyste przyjęcie scholii dziecięcej oraz nadanie strojów chóralnych.
 8. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości i słodycze. Prosimy jednak o nowe rzeczy. Dary można składać w zakrystii. Po świętach przekażemy je na Ukrainę.
 9. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety. Szopka tradycyjna z żywymi choinkami i bombkami w barwach biało czerwonych oraz ludowe wzory łowickie. W tym roku również przed naszym kościołem jest ustawiona szopka przygotowana przez Gminę Schaerbeek. 10 grudnia w niedzielę na Marche Noel przy gmachu urzędu Gminy Schaerbeek.
 10. Opłatki i kartki świąteczne można nabywać po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 11. Pasterka w naszym kościele odbędzie się 24 grudnia o godz. 20:00 i 24:00
 12. Biuro parafialne jest w budynku plebanii na parterze. Proszę nie przychodzić po Mszy św. do zakrystii. Bieżące informacje na naszej stronie internetowej: bruksela.oblaci.pl
 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.