PIERWSZA NIEDZIELA ADWENT                                28 listopada 2021

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Rozpoczyna się także nowy rok liturgiczny.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele roraty w każdą niedzielę o 13:00. Dzieci przychodzą z lampionami. W czasie rorat odbywać się będzie konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na stornie internetowej w aktualnościach. Odpowiedzi przynosimy na kartkach na roraty.
 3. Zachęcam do dobrego przeżycia adwentu. Pomoże na w tym zdrapka adwentowa z zadaniami do duchowego wzrostu.
 4. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 19:30 i Msza o 20:00.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek po Mszy św.
 6. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze. Prosimy jednak o nowe rzeczy. Przekażemy te dary na Ukrainę. Dary można składać po Mszy św. w budynku plebanii.
 7. Opłatki do nabycia po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 8. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się 9-10-11 grudnia (piątek, sobota i niedziela) wW czasie rekolekcji spowiedź przedświąteczna.
 9. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczukiem w grudniu odbędzie się dwa razy: 7 grudnia już wszystkie godziny są zajęte. Są wolne miejsca na 15 grudnia.
 10. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.