PIERWSZA NIEDZIELA ADWENT                                28 listopada 2021

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź, adoracja i różaniec: od środy do soboty o godz. 18:30

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Rozpoczyna się także nowy rok liturgiczny.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele roraty w każdą niedzielęo 11:00. Dzieci przychodzą z lampionami. W czasie rorat odbywać się będzie konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na stornie internetowej w aktualnościach. Odpowiedzi przynosimy na kartkach na roraty.
 3. Zachęcam do dobrego przeżycia adwentu. Pomoże na w tym zdrapka adwentowa z zadaniami do duchowego wzrostu.
 4. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 18:00.
 5. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze. Prosimy jednak o nowe rzeczy. Przekażemy te dary na Ukrainę. Dary można składać po Mszy św. w budynku plebanii.
 6. Opłatki do nabycia po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się 4 grudnia w II Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie. W czasie rekolekcji spowiedź przedświąteczna w poniedziałek, wtorek i środę od 18:00 i Msza św. z nauką rekolekcyjną o 19:00
 8. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczukiem w grudniu odbędzie się dwa razy: 7 grudnia już wszystkie godziny są zajęte. Są wolne miejsca na 15 grudnia.
 9. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.
 10. Biuro parafialne jest w budynku plebanii na parterze.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.