JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                              20 listopada 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tą niedzielą zamykamy rok liturgiczny, w czasie którego wraz z całym Kościołem odkrywaliśmy na nowo tajemnicę Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata. Dzisiaj uświadamiamy sobie, że Jezus wszedł w naszą historię i nasze życie. Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, która rozpocznie na nowo cykl zbawczego dzieła Odkupienia. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

 

  1. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Chrystusa Króla oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Dziś kończy się w Belgii “Festiwal Adoracji”. Dziś adoracja w naszym kościele do godz. 16:00. Adoracja Prowadzona przez Grupę odnowy w Duchu Św. „Betania” przy naszej Wspólnocie. Dziękuję grupie również za animację i śpiew dzisiejszej liturgii. Spotkania grupy modlitewnej Betania odbywają się w 2, 3 i 4 środę miesiąca o godz. 20:00. W pierwsze czwartki miesiąca adoracja NS o godz. 20:00

 

  1. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu w modlitwie różańcowej od środy do soboty przez cały listopad o godz. 12:30.

 

  1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się 9-10 i 11 grudnia – piątek, sobota i niedziela. W czasie rekolekcji spowiedź przedświąteczna.

 

  1. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczukiem w grudniu odbędzie się dwa razy: 7 grudnia już wszystkie godziny są zajęte. Są wolne miejsca na 15 grudnia.

 

  1. Dziś we wszystkich parafiach w całej Polsce i na całym świecie, gdzie są polonijne parafie odczytywany jest komunikat. Wysłuchajmy. Szczegóły znajdują się także na naszej stronie internetowej.