JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                              20 listopada 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź, adoracja i różaniec: od środy do soboty o godz. 18:30

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tą niedzielą zamykamy rok liturgiczny, w czasie którego wraz z całym Kościołem odkrywaliśmy na nowo tajemnicę Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata. Dzisiaj uświadamiamy sobie, że Jezus wszedł w naszą historię i nasze życie. Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, która rozpocznie na nowo cykl zbawczego dzieła Odkupienia. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

 

  1. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za animację liturgiczną dzisiejszej Mszy św.

 

  1. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Chrystusa Króla oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Dziś kończy się w Belgii “Festiwal Adoracji”. Dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji w naszym kościele. Było dużo osób. Dzieję za świadectwo wiary. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele ND de la Chapelle od godz. 12:00 Adoracja potrwa do 17:30. Prowadzona przez Domowy Kościół.

 

  1. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, Pani Zofii I Pani Agnieszce oraz scholii dziecięcej, składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. W drugą niedzielę grudnia odbędzie się uroczyste przyjęcie i nadanie strojów liturgicznych dla scholi dziecięcej. Zapraszamy dziewczynki do dołączenia do scholii.

 

  1. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu w modlitwie różańcowej od środy do soboty przez cały listopad o godz. 18:30.

 

  1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się 4 grudnia w II Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie. W czasie rekolekcji spowiedź przedświąteczna.

 

  1. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczukiem w grudniu odbędzie się dwa razy: 7 grudnia już wszystkie godziny są zajęte. Są wolne miejsca na 15 grudnia.

 

  1. Biuro parafialne jest w budynku plebanii na parterze. Proszę nie przychodzić po Mszy św. do zakrystii. Bieżące informacje na naszej stronie internetowej: www.bruksela.oblaci.pl

 

  1. Dziś we wszystkich parafiach w całej Polsce i na całym świecie, gdzie są polonijne parafie odczytywany jest komunikat. Wysłuchajmy. Szczegóły znajdują się także na naszej stronie internetowej.