ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

30 października 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu:

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszą ostatnią niedzielę miesiąca w naszych polonijnych parafiach dzień modlitw w intencji rodzin małżeństw i rodzin polonijnych. Dziękuję małżonkom z Domowego Kościoła za animację liturgiczną. Po Mszy św. o godz. na plebani odbędzie się ze spotkanie par prowadzących Domowy Kościół w Belgii.

 

  1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy jak w każdą niedzielę. Msze św. o godz. 9:00 i 11:00. Procesja na cmentarzu w dzielnicy Evere o godz. 14:30 (Rue de l’Arbre Unique 115, 1140 Evere).

 

  1. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msza św. o godz. 19:00. O 18:30 rozpoczną się wypominki do piątku włącznie.

 

  1. W tym tygodniu wieczorem Msze św. za zmarłych, którzy polecamy w wypominkach oraz w każdą sobotę przez cały listopad. Można jeszcze składać wypominki. Kartki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

  1. Kończy się tydzień misyjny. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze Misyjne na 2023 rok.

 

  1. Znacznie wydłuża się remont sali parafialnej. Trwa montaż nowego oświetlenia w kościele. Zaczynamy od prezbiterium

 

  1. Zapowiedzi przedślubne: zapowiedź druga: Łukasz Kupiec, kawaler i Bernadeta Krasowska, panna. Wyżej wymienione osoby pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym kościele parafialnym 28.01.2023 r. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.