DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               

9 października 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę brali udział w pielgrzymce do Banneux. Było nas około 3,5 tys. pielgrzymów.

Dziękuję Rodzinom, które przyjęły członków zespołu, który grał w Banneux.

 

Dziś o godz. 11:00 specjalna Msza św. dla dzieci z kazaniem dla dzieci. Po Mszy spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

Październik jest poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w piątek o 19:30 i MSza św. o 20:00

 

W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 20:00 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację Jana Pawła II, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin i z krajów byłego Związku Sowieckiego.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.