DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          25 września 2022

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Trwa remont dużej sali parafialnej. Kawiarenka nieczynna do odwołania. W minionym tygodniu zostało ułożone zbrojenie i jutro zostanie wylany beton.
  3. Wielu rodziców pytało o katechezę I Komunii Św.  Prosimy zatem o zgłaszanie dzieci. Jeśli będzie większa grupa wówczas katecheza będzie organizowana przy parafii.
  4. Poradnia rodzinna dla narzeczonych odbędzie się w sobotę 8 października o godz. 9:00 na sali parafialnej na plebanii. Zapisy pod nr tel który znajduje się na stronie internetowej w aktualnościach.
  5. Bilety na autokarową pielgrzymkę do Banneux można nabywać po Mszy św. na plebanii na sali parafialnej. Cena 19 euro. W tym roku pielgrzymka przypada w niedzielę 2 października. Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Piotr Sawczuk z Drohiczyna. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania. W programie pielgrzymki tradycyjnie uroczyste nabożeństwo różańcowe, a także koncert zespołu „Siloe” z Gorzowa Wielkopolskiego.
  6. Msze św. od środy do soboty o 19:00. Pół godz. przed Mszą adoracja NS, różaniec i spowiedź.
  7. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  8. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym od środy do soboty o 18:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  9. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy.
  10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Przypada także polonijna pielgrzymka do Banneux. Odjazd Autokaru sprzed kościoła o godz. 8:00.