PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    10 lipca 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
 2. Dziękuję Panom, którzy wczoraj pomogli w sprzątaniu i uporządkowaniu piwnicy kościelnej. Przygotowujemy się do zmiany ogrzewania w kościele i być może zostanie wykorzystana bardzo duża piwnica pod prezbiterium.
 3. W środę rozpoczynamy remont dużej sali parafialnej. Prośba do panów o pomoc w zrywaniu starej posadzki. Rozpocznynamy o 8:00.
 4. W środę, 13 lipca, dzień fatimski. Zapraszam na Mszę św. z kazaniem maryjnym o godz. 19:00. Po Mszy Świętej różaniec fatimski.
 5. Rozpoczynamy zapisy na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu I Komunii Świętej. Od tego roku będzie dwuletnie przygotowanie, podobnie jak we wszystkich naszych polonijnych szkołach w Brukseli., podobnie w Polsce. Do pierwszej klasy zapisujemy dzieci w wieku 7 lat natomiast drugą klasę rozpoczynają dzieci w wieku 8 lat. Dzieci przyjmują I Komunię w wieku 9-10 lat po dwuletnim przygotowaniu na katechezie.
 6. Rozpoczynamy także zapisy na katechezę przygotowującą do Bierzmowania młodzieży począwszy do 13 roku życia. Młodzież otrzymuje bierzmowanie w wielu 14 lat.
 7. Msza św. od środy do piątku o 19:00. Pół godziny przed Mszą św. spowiedź, różaniec i koronka.
 8. Zapraszam Polonię belgijską na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w pierwszy weekend sierpnia 6-7 Można zarezerwować miejsce noclegowe w domu pielgrzyma. Należy bezpośrednio dzwonić do sanktuarium Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych którzy mieszkają na Podlasiu. Dojazd we własnych zakresie. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: https://koden.com.pl/informacje-dla-grup-pielgrzymkowych/dom-pielgrzyma/
 9. Kawiarenka parafialna ze względy na remont będzie zamknięta do odwołania.
 10. Prosimy o wsparcie finansowe dla Kamila Majora ciężko chorego na cukrzycę. Podajemy link do strony gdzie można wspierać finansowo leczenie zdrowia Kamila: https://zrzutka.pl/xh3wbt
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

O.Damian Kopytto OMI