SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                 22 maja 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wczoraj odbyła się piesza pielgrzymka z Leuven do sanktuarium Maryjnego w w Basse-Wavre. Uczestniczyło w niej 50 osób. Bóg zapłać za świadectwo wiary i wspólne pielgrzymowanie.
 2. 2. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 3. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele od środy do soboty o godz. 18:30.
 5. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. 4 czerwca jesteśmy zaproszeni na nabożeństwo kończące proces synodalny w diecezji. Tego dnia z różnych miejsc Brukseli wyruszają wierni w pieszej pielgrzymce do bazyliki na Koekelberg. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 14:30 z kościoła Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Spotkanie wszystkich pielgrzymów z całej Brukseli o godz. 16:00 przy wejściu do Parku Elisabeth od strony metra Simoni. O 16:30 wspólne wejście do Bazyliki i o 17:00 nabożeństwo z udziałem kardynała Józefa de Kesel. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapraszamy wszystkich wiernych z naszych polonijnych kościołów z Brukseli.
 7. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na nszej stronie internetowej.
 8. Pielgrzymka Polonijna do Scherpenheuvel odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. 6 czerwca. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Marian Buczek z Ukrainy. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Jest to również dziękczynienie dzieci, które w tym roku przystąpiły do w Beglii w naszych polskich kościołach do I Komunii Św. W o 14:30 Procesja Bożego Ciała i na zakończenie nabożeństwo czerwcowe i koncert zespołu „Schola Antwerpia”. Bilety autokarowe można nabywać po Mszy św. w kaplicy. Cena 15 euro.
 9. Rozpoczynamy zapisy na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu I Komunii Świętej. Od tego roku będzie dwuletnie przygotowanie, podobnie jak we wszystkich naszych polonijnych szkołach w Brukseli. Do pierwszej klasy zapisujemy dzieci w wieku 7 lat natomiast drugą klasę rozpoczynają dzieci w wieku 8 lat.
 10. Rozpoczynamy także zapisy na katechezę przygotowującą do Bierzmowania młodzieży począwszy do 13 roku życia. Młodzież otrzymuje bierzmowanie w wielu 14 lat.
 11. W ostatnich dniach odeszli do Pana: śp Wpjciech Kuśmierek i Waldemar Chojnowski l.66. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu. Pogrzeby odbędą się w środę w naszym kościele pierwszy o 10:00 druhi o 14:00.