DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                       24 kwietnia 2022

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
  2. Ostatnia niedziela miesiąca jest to dzień modlitwy za małżeństwa i rodziny polonijne.
  3. W Katolickim Centrum rodziny przy kościele Św. Elżbiety w Brukseli prowadzimy poradnię psychologiczną. Spotkania z psychologiem i psychoterapeutą ks. Markiem Adamczukiem odbędą się raz w miesiącu. Zapisy pod numerem telefonu +32 471 31 20 38.
  4. W piątek zakończyły się rekolekcje kapłanów. Bóg zapłać za modlitwę. Dziękuję o.Romanowi Krauz OMI za pomoc w duszpasterstwie w czasie świąt i oktawy wielkanocnej w Brukseli i Leuven.
  5. Chciałby bardzo serdecznie podziękować z liczy udział w czasie Triduum Paschalnego oraz świąt wielkanocnych. To bardzo cieszy, że ludzie wracają do kościoła po pandemii.
  6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Martyna Woronowicz, panna i Łukasz Mierzyński. Narzeczeni zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński 5 sierpnia w parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.
  8. W tym roku główne uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja i Królowej Polski odbędą się w naszym kościele Św. Lambertusa w Leuven. W uroczystości brać będzie udział korpus dyplomatyczny. Nasza wspólnot w Leuven jest gospodarzem tegorocznych uroczystości.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.