CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 27 marca 2022

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalemo”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. Dziś rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy rekolekcjonistę o. Bernarda Briksa OMI.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W poniedziałek, wtorek i środę:

18:00 spowiedź

18:30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju w Ukrainie oraz śpiew suplikacji o zaprzestanie wojny.

19:00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.

 1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Proszę jednak, aby do spowiedź przystępować w czasie rekolekcji. W Piątek o godz. 18:30 i Droga krzyżowa. W tym roku rozważania zostały napisane przez małżonków dla małżonków. Tematy i rozważanie poświęcone są relacjom małżonków, dzieci, modlitwie małżeńskiej i rodzinnej. Serdecznie zapraszam małżonków z dziećmi do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 2. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Bractwo Różańcowe o godz. 18:30. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 3. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Jest to tradycyjnie dzień eucharystyczny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. i rozważanie w nawiązaniu do Ewangelii. Gorzkie żale śpiewane w niedzielę o godz. 10:30. Za tydzień składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.
 4. W miniony tygodniu odbyły się prace remontowe na dachu kościoła. Wymieniono popękane dachówki i uzupełniono ubytki w dachówce łupkowej.
 5. Raz jeszcze bóg zapłać za ofiary składane na pomoc dla Ukrainy. Przypominam, że w naszym kościele zebraliśmy 6631euro. Ofiary są przekazane na Carits Polska, która pomaga uchodźcom z Ukrainy oraz dla Ukrainy.
 6. Bóg zapłać za liczny udział w piątkowej Mszy św. w łączności z papieżem Franciszkiem i całym światem zawierzyliśmy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej.
 8. Zapowiedzi przedślubne: zapowiedź pierwsza :Jakub Dąbrowski, kawaler i Karolina Kulesza, panna. Wyżej wymienione osoby pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w Polsce, w parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Szponce Kościelnej k/Łap, 04.06. br. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece na stół wielkanocny oraz kartki pocztowe.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.