TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                               20 marca 2022

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  2. Nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę o godz. 12:30. Droga Krzyżowa w piątek o 19:30. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.
  3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tego dnia papież Franciszek, podczas celebracji pokutnej o godz. 17:00 w Bazylice św. Piotra poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego samego aktu dokona w Fatimie Kardynał Krajewski. Natommiast w naszym kościele na zakończenie Mszy św. akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Maryi Niepokalanej.
  5. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W całej Belgii w naszych polonijnych kościołach możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia” Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  6. Rekolekcję wielkopostne odbędą się od 1 do 3 kwietnia. Od 19:00 spowiedź i o 20:00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym . Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła.
  8. W tym tygodniu zbiórka dary dla Ukrainców, które w piątek zostaną przewiezione do Polski. Dary można składać w garażu przy sali parafialnej do czwartku włącznie od 16 do 19:00.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.