TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            20 marca 2022

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  2. Nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę o godz. 10:30. Droga Krzyżowa w piątek o 18:30. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.
  3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tego dnia papież Franciszek, podczas celebracji pokutnej o godz. 17:00 w Bazylice św. Piotra poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego samego aktu dokona w Fatimie Kardynał Krajewski. W Brukseli w Bazylice Sacre Coeur w Ganshoren biskup Kockerol będzie przewodniczył uroczystościom. Natommiast w naszym kościele na zakończenie drogi krzyżowej akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Maryi.
  5. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W całej Belgii w naszych polonijnych kościołach możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia” Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  6. Rekolekcję wielkopostne rozpoczną się za tydzień 27 marca. Kolejne dni rekolekcyjne w poniedziałek wtorek i środę od 18:00 spowiedź i o 19:00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym . Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła po remoncie witraży. Ciąg dalszy sprzątania świątyni w najbliższą sobotę o godz. 10:00.
  8. Msze św. od środy do soboty o 19:00 i 19:30. Biuro parafialne w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Niedzielne Msze w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.