NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA      26 grudnia 2021

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Podczas MSzy św. małżeństwa odnowiły swoje przyrzeczenia mołżeńkie.
  2. Msze św.od wtorku do soboty o 19:00. Spowiedź pół godz. Przed Mszą św.
  3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. Na zakończenie Mszy św. specjalne błogosławieństwo dzieci.
  4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18:30. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Msze św. 1 stycznia o godz. 11:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 16:00
  6. Bóg zapłać wszystkim za składane dary dla ubogich i bezdomnych w czasie adwentu. Dary zostały przekazane Siostrom Matki Teresy z Kalkuty. W piątek odbyła się wigilia do bezdomnych.
  1. Są wolne intencje na pierwsze dni nowego roku.
  2. Zaproszenia na kolędę, czy duszpasterską wizytę można zgłaszać po Mszy św. Kolęda to wspólna rodzinna modlitwa z kapłanem oraz błogosławieństwo domu.
  3. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.